Ütüleme sistemli IPL lazer epilasyon

IPL lazer epilasyon sistemi son yıllarda demode sayılmaya başlamıştır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar IPL lazer epilasyon cihazları oldukça revaçta iken, bir çok sebepten dolayı tercih edilmemeye başlamıştır. Tercih edilmeme sebepleri arasında, hastaların çok acı hissetmeleri, defalarca seans yapılmasına rağmen kıl köklerinin fazla yok edilememesi ve seansların uzun sürmesidir. Seanslar uzun sürünce, hastaların acı ve ağrı hissetme zamanı da uzamakta idi. İlaveten uygulama sırasında cihazın yüksek ışık çıkararak hem uygulayıcı ve hem de hastayı rahatsız ediyordu.

SHR-IPL-118

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ve benzer sebeplerden dolayı IPL lazer epilasyon üreticileri, teknolojilerini geliştirdi ve IPL lazer epilasyon cihazlarını ütüleme sistemli hale getirdiler.

Ütüleme IPL lazer epilasyon sistemi, aynen diode lazer sisteminde olduğu gibi çalışmakta, epilasyon başlığı, hasta tenine uzaktan değil, cilde temas halinde iken atış yapmaktadır.

Ütüleme IPL lazer sistemlerinde hastaların acı ve ağrı hissetmelerini en aza indirebilme için öncekine göre çok daha kaliteli soğutma sistemleri kullanılmış, hatta ‘buz başlık’ sistemine geçilmiştir. Buz başlık, sistemin çalışmaya başlamasından kısa süre sonra epilasyon uygulama başlığının buz tutması demektir. Başlık buz tutunca, hastanın acı ve ağrı hissetmesini sıfıra indirmiştir. Buz başlık, atışlar sırasında ısınan başlığın, cilde aşırı ısı vermesini önlemekte ve uygulamalar çok daha konforlu şekilde sürdürülebilmektedir.

Ütüleme Sistemli IPL Lazer Epilasyon Nedir1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bütün bu teknolojik gelişmişlik sayesinde IPL ütüleme epilasyon sistemi etkili bir epilasyon yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ütüleme sistemli IPL lazer epilasyon cihazlarına SHR IPL epilasyon cihazı da denilmektedir.

Ütüleme Sistemli IPL Lazer Epilasyon Nedir2

 

Bu cihazlar, hem diode lazer cihazlarına göre daha ekonomiktir ve hem de diode cihazlar kadar etkili sonuçlar elde edebilmektedirler. Ayrıca diode lazer cihazlarını kullananlar için doktor bulundurma gerekirken, SHR IPL lazer cihazlarında bu zorunluluk bulunmamaktadır. Bütün bu avantajlarının yanı sıra sarf giderleri de diode cihazlara göre daha düşüktür.